top of page

Reference

MUDr. Jitka Pavlovová

lékařka, 65 let

Skoro 3 roky navštěvují lekce jógy vedené Mílou. Poslední rok pravidelně a poslední čtvrtrok cvičím i sama doma. Na začátku jsem byla schopna provést pouze náznak lotosového sedu, a to jen 2 minuty. Nyní mám sice stále podložení, ale pouze 1 cihličku a pozici si užívám. Míla je skvělá učitelka a pro každého najde postup, jak se postupně do pozice dopracovávat a jak si ji užít a být jí.
V lednu mi bylo 65 let a oproti svým vrstevníkům , kteří též navštěvují lekce mám tělo mnohem "ztuhlejší". Po pravidelném cvičení s Mílou, s kamarády a pak i doma se doslova dějí "zázraky"  - jsem mnohem ohebnější, přibývá fyzických sil a  ve svém těle se cítím mnohem lépe. A jako bonus pomalu jdu s váhou dolů a svaly se mi zpevňují. Navíc Míla je laskavá a cvičí s láskou, kterou předává. Mílo, toto je mé vyznání Tobě jako učitelce. Cítím, že to máš jako dar i úkol v tomto životě. Cvičit s Tebou je radost.

Ing. Šárka Humlová
projektová manažerka, 35 let

K Míle jsem začala chodit na hodiny jógy prakticky v úplných začátcích - mých jako klienta, jejích jako instruktora. Měla jsem za sebou tenkrát pár lekci v různých fitcentrech, kde mě hodiny příliš neoslovily. Do pozic jsem se neuměla dostat, spíš jsem je okoukávala od instruktora, pak to bylo nepříjemné. Po pár hodinách s Milou jsem si řekla AHA! Díky velmi přesným pokynům jak pracovat s tělem, kde už "by to táhnout nemělo" a vysvětlení že nemusím mít nohu za krkem aby byla pozice provedena plnohodnotně, jsem si začala jógu užívat. V průběhu let je Míla stále lepší a profesionálnější, instrukce opravdu detailní a vždy s přihlédnutím k fyzickým možnostem konkrétního klienta. Doporučuji všem, kteří chtějí pozice pochopit, nejen předvést na efekt a přitom třeba i nevědomky ubližovat svému tělu.

Květoslava Fejtová,
obchodní manažerka, 56 let

Mílo, chtěla bych Ti vyjádřit velké poděkování za jogový pobyt s Tebou na Slunečnici. Přiznám se, že chvíli jsem přemýšlela, jestli mám jet, protože už druhým rokem jsem se marně pokoušela začít s jogou vždy s nějakým učitelem a vždy to skončilo bolestí zad. Na tomto pobytu došlo u mě k nějakému "přecvaknutí", přesně si pamatuji tu situaci, při které mě vyhrkly slzy dojetí, když jsi mi pomáhala při pozici psa a dítěte a "cosi" jsi mi řekla a to bylo ono, co jsem potřebovala.
Moc jsi mi pomohla a hlavně jsem tady poznala, že joga pod správným vedením je velmi prospěšná a účinná. Také jsme se dost nasmály, my všechny holky, zkrátka byla sranda, pohoda a veliká radost. Díky a těším se na další lekce s Tebou.

Mgr. Denisa Krátká

projektová manažerka, 30 let

K józe a hlavně Míle jsem se dostala, jak už to tak bývá, náhodou. Po těžkém úrazu kotníku fitness nepřipadalo v úvahu. Její láska k józe je prudce nakažlivá...Hluboké znalosti, nadstandardní přístup a příjemná atmosféra se v jiných lekcích jen tak nenajdou. Vřele doporučuji všem...Těm, kteří chtějí začít a neví kde, ale i těm, kteří chodí od studia ke studiu a hledají toho nejlepšího lektora.

Ing. Barbora Stuchlíková
personalistka, 28 let

Na doporučení kamarádky jsem se zúčastnila jógového víkendu pod vedením Míly, který byl skvělý. Její individuální přístup a velký důraz na správné provádění cviku mě úplně nadchl, protože jsme zjistila, kolik cviků jsem dělala špatně. Během víkendu panovala úžasná atmosféra, protože Míla je moc příjemná. Občas umí být také trochu přísná :) Ideální volba pro ty, kteří chtějí cvičit správně a jógu si pořádně užít.

Petra Adamcová
jewel designer, 34 let

Žiji už 19 let v Miláně, ale s tak kvalitní, citlivou a precizní učitelkou jógy jsem se ještě nesetkala - a že v Miláně je jóga kvalitní! Míly jóga je opravdu milá a funkční, až terapeutická. Po jejích lekcích cítíte svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Vždy, když jedu do Čech, tak se nechávám hýčkat jejím uměním. Míla je zkrátka jednička. Vřele doporučuji všem, i začátečníkům.

Drahuše Knejpová

mechanička, 36 let

Milá Mili, děkuji za krásný pobyt plný pohody a radosti z pohybu, který mi přináší jóga kterou vyučuješ. Iyengar jóga je pro mé tělo hotovou fyzioterapií, kterou si dopřává s čím dál větší oblibou. Pracuji jako mechanička a tak není o jednostranné pohyby nouze. Je mi 36 let, po letech jsem si dodělávala bakalářské studium na Pedagogické fakultě v ČB, kde jsem se seznámila s klasickou hatha jógou o něco více, avšak o Iyengar józe jsem neměla vůbec tušení. V té době se u mě střídalo období kdy jsem vždy jógu chvíli cvičila a pak ji zase na čas úplně vypustila. Tak nějak jsem pořád podvědomě hledala ten "správný" styl u kterého bych prostě věděla že to je to ono a už u něj zůstala. A stalo se. Po prvních lekcích u tebe se tělo začalo pomalu narovnávat, pocítila jsem jak pracují důsledně prováděné pozice, jak se dají využít nejrůznější pomůcky a jaký dopad to má na celkovou regeneraci těla. Zkrátka jsem našla to ono a zamilovala si tento styl jógy. Velké díky za každou lekci. z které následně čerpám doma, a těším se na další pohodové a cvičením nabité pobyty.

MUDr. Anna Richterová
56 let, praktická lékařka

Na hodiny jogy s Mílou chodím asi 3 roky. Je to dostatečně dlouhá doba, abych se mohla podělit o své zkušenosti a předat je těm, kteří váhají nebo pochybují. Míla je skvělá učitelka jogy, která uplatňuje ke každému cvičenci individuální přístup s ohledem na limity jeho těla, především zdravotní limity způsobené různými onemocněními a operacemi, případně limity vrozené.
Když jsem si prvně sedla do tureckého sedu, zjistila jsem, že rozsah pohyblivosti v mém pravém kyčelním kloubu je sotva 25-30%. Usoudila jsem, že jogu provozovat nemůžu, protože mi to moje tělo nedovolí. Míla však používá různé pomůcky, které cvičenci umožní dostat se  do pozicí bez bolesti, bez psychického a fyzického napětí. Za tu dobu se rozsah hybnosti  kyčelního kloubu, ale i ostatních kloubů, výrazně zlepšil. Po hodině jogy se pokaždé cítím skvěle.
Hodiny jogy s Mílou doporučuji všem.

Ing. Kateřina Zeinová
účetní, 31 let

Po lekcích s Milou se vždy cítím jako po masáži a myslím, že její hodiny mají blahodárné účinky jak po fyzické, tak po psychické stránce.  Jako další benefit cvičení s Milou můžu uvést, že se mi zlepšilo správné držení těla.  Na jejích hodinách se mi nejvíce líbí, že dbá na to, abychom byli v pozicích správně nastaveni. Dává velmi konkrétní instrukce a ještě nás případně přijde opravit. Take velmi oceňuji, že Míla dokáže doporučit pozice, které vám mohou pomoci zbavit se určitých zdravotních problémů. Hodiny s Milou bych doporučila úplně všem bez ohledu na to, jak jsou pokročilí.

Hanka Přibylová,
46 let, dětská sestra.

Ahoj Mílo, děkuji Tobě i všem na Slunečnici za krásný jogový prodloužený 

víkend.Všichni jste byli úžasní! Jogu podle Iyangara jsem cvičila poprvé 

,ukázala jsi mi jogu i z jiné stránky, mé tělo se velmi protáhlo a 

zjistila jsem díky Tobě určité nefyziologické zažité stereoptypy. Bylo 

velmi přínosné , že jsi nás opravovala  a nastavila do správných   pozic 

.Na pobytu jsem potkala spoustu nových skvělých lidiček a získala nové 

kamarády. Moc děkuji, plánuji v této joze pokračovat, protože jsem se po 

ní cítila skvěle.

Tatiana Trecáková Ph.D.
manager, 37 let

Milu znám již řadu let, sleduji její cestu a tento člověk mne neustále inspiruje a potvrzuje rčení, že když člověk chce, nic není nemožné. Toto uvědomění je důležité v józe, je potřeba být ale trpělivý;) Míliny lekce jsou přesně takové. Mila umí pracovat s lidmi s jakymkoliv omezením i s lidmi již pokročilými, umí hodiny vést variantně, umí výborně vysvětlit jednotlivé asány a respektuje možnosti jakéhokoliv těla. Čím déle s Mílou cvičím, tím více přicházím na chuť restorativní józe, protože vidím nejlepší výsledky minimálně co se mého těla týče;)

Milu doporučuji všemi deseti a myslím, že pokud hledáte smysluplnou možnost rozvoje vašeho těla i duše , jste na správném místě;)

Jiřina Jetmarová,
40 let, výpravčí

Ahojky Mílo, děkuji moc za video. Je překrásné. Bulila jsem jak želva. Jsem ti obrovsky vděčná za to, že jsi mě naučila základy jógy. Také ti chci ještě moc poděkovat za tvou trpělivost a za tvá povzbudivá slova, díky kterým, se začínám mít ráda taková jaká jsem. Když cvičím , tak se cítím skvěle. Jóga je skvělé zklidnění a relax. Koupila jsem si tu knížku Jóga v pohybu pro začátečníky. Připomněla mě pozice, které jsi nám ukazovala. Je super. Pokud to jde, tak každý den cvičím. Moc ráda za tebou zase někdy pojedu. Mám tě moc ráda a jsem vděčná, že jsi mi přišla do cesty. Klidně to zveřejni. Jmenuji se Jiřina Jetmarová, pracuji jako vypravčí u SŽDC, s. o. Je mi 40let.

Mgr. Iva Zahradníková,
36 let, projektová manažerka

Míla je jóga a jóga je Míla. Mílu jsem poznala v době, kdy jsem měla roční dítě a chtěla se vrátit k pravidelné sportovní aktivitě. Nicméně jsem zjistila, že už nechci běhat na páse nebo skákat na trampolíně, hledala jsem pohyb, při kterém protáhnu a posílím tělo a hlavně zrelaxuji mysl. A v tu chvíli mi na kurzu plavání miminek vstoupila do života Míla. Báječná žena s ohromným a nakažlivým zápalem pro jógu. Svěřila se mi, že si plní svůj sen a začíná jógu učit. Dokázala mě okamžitě nadchnout a já začala navštěvovat její lekce. Míla se jako lektorka za ty roky nepřetržitého vzdělávání a praktikování neskutečně posunula. Je precizní, díky svým detailním instrukcím dokáže dostat do pozice i úplné začátečníky anebo ty, kteří i po letech praxe danou pozici nikdy provést nedokázali. Její lekce jsou milé, nabité pozitivní energii, pokaždé do nich zařadí něco nového a člověk odchází se skvělým pocitem. Neumím si už svůj život bez jógy představit. Dodává mi energii, čistí mysl a udržuje v kondici. A za to vděčím Tobě, Mílo a doporučuji každému Tvé lekce vyzkoušet!

bottom of page